SALON CZYNNY OD PON DO PT W GODZ. 10-18 ZAPRASZAMY 500 102 900
Powrót

Kłopoty z ładowaniem iPhone czyli nie używaj tanich ładowarek

/ Maj 23, 2017 /
Kłopoty z ładowaniem iPhone czyli nie używaj tanich ładowarek

Twój telefon przestał ładować baterię, a rozładowany w ogóle się nie uruchamia, nawet po kilku godzinach podłączenia do ładowania? To typowe uszkodzenie układu Tristar U2 na płycie głównej. Bez prawidłowego działania chipa IC, niemożliwe jest prawidłowe zasilanie aparatu.Często spotykamy się ze stwierdzeniem, że iPhone to drogie urządzenie, które zbyt często się psuje - jednym z najczęstszych usterek jest awaria układu Tristar/U2. Objawia się brakiem możliwości ładowania, bądź krótkim czasem pracy baterii. Musimy przynajmniej częściowo rozwiać wątpliwości - usterka nie jest przyczyną niskiej jakości produkcji lub samoistną usterką samej płyty głównej - przyczyną są tanie, wyglądające jak oryginały, ładowarki do urządzeń Apple.Wystarczy spojrzeć na portale aukcyjne lub grupy sprzedażowe na Facebooku - znajdziemy tam mnóstwo ofert oferujących ładowarki, czy kable w cenach kilkukrotnie tańszych niż te oryginalne. Co najciekawsze, akcesoria na zdjęciach rzeczywiście wyglądają jak oryginalne a niewprawione oko, nawet po zakupie, nie zauważy różnicy. Co ważne, kabel udający oryginał może działać sprawnie nawet kilka-kilkanaście miesięcy zanim uszkodzi aparat. Taka sytuacja całkowicie eliminuje możliwość udowodnienia sprzedawcy wady akcesorium, które oferował. Klient po prostu myśli, że iPhone uległ uszkodzeniu i nie łączy tej sytuacji z tanim kablem bądź zasilaczem, który wcześniej zakupił.
Mały chip poniżej płyty głównej iPhone'a to właśnie sprawca całego zamieszania - układ Tristar U2UWAŻAJ NA TANIE ŁADOWARKI I KABLE APPLE


Każdego miesiąca dokonujemy napraw wielu płyt głównych w iPhone czy komputerach MacBook. Wielu z tych usterek można by było uniknąć, gdyby kupujący nie oszczędzali kilkudziesięciu złotych na ładowarkach i kablach. Warto rozejrzeć się albo za oryginalnym akcesorium, albo za sprzętem certyfikowanym z logo MFI (Made for iPhone).


Pamiętaj, nie warto kupować tanich kabli czy ładowarek do iPhone, nawet jeśli sprzedawca twierdzi, że są oryginalne. Jakość ma zawsze swoją cenę, zwłaszcza w przypadku akcesorium, które odpowiada za ładowanie Twojego urządzenia. Sprzedawca nigdy nie poniesie odpowiedzialności za uszkodzenie Twojego iPhone’a, a Ciebie czeka koszt wymiany układu.


Pamiętaj, w ostateczności zawsze można oszczędzić na kupnie pokrowca, słuchawek czy folii do telefonu, ale nigdy na akcesorium, które może trwale uszkodzić aparat.