JESTEŚMY OTWARCI! W CZASIE PANDEMII SALON CZYNNY OD PON DO PT W GODZ. 9-18 SOB 11-15 500 102 900
Serwis i sprzedaż komputerów MacBook, iMac 792 689 478
Powrót

Naderwany kabel w zasilaczu Magsafe Apple? Nie trzeba przepłacać

/ Marzec 07, 2017 / iPort Serwis
Naderwany kabel w zasilaczu Magsafe Apple? Nie trzeba przepłacać

Kabel zasilacza do MacBooka często narażony jest na wygięcia - np. podczas podróży, gdy leży w ciasnej torbie, lub gdy długo używa się go pod ostrym kątem. Po jakimś czasie może się zdarzyć, że kabel ulegnie usterce i przestanie działać. Czasem działa dalej, lecz pęknięta gumowa powłoka izolacyjna narusza strukturę wewnątrz kabla. Często stajemy przed wyborem: czy używać dalej zasilacza Magsafe, czy wymienić go na nowy w cenie blisko 400 zł?


Na szczęście istnieje możliwość wymiany samego kabla od zasilacza Magsafe, bez potrzeby wymiany całości, w niższej cenie. Niewątpliwą zaletą tego typu usługi jest fakt, że pozostajemy cały czas z oryginalnym zasilaczem firmy Apple. Sam koszt naprawy jest jednak o wiele niższy, niż w przypadku kupienia kolejnej ładowarki. Finalnie otrzymujemy naprawiony produkt, na którą udzielana jest gwarancja serwisowa.

Warto pamiętać - awaria kabla ładującego MacBooka nie musi oznaczać wyrzucenia całej ładowarki do kosza i zakup nowego. Zasilacz można w bezpieczny sposób naprawić i dalej użytkować.