SALON CZYNNY OD PON DO PT W GODZ. 10-18 ZAPRASZAMY 500 102 900
Powrót

Szef Apple Tim Cook potwierdza - wymiana baterii w Twoim iPhone wydłuża jego żywotność i szybkość!

/ Styczeń 04, 2019 /
Szef Apple Tim Cook potwierdza - wymiana baterii w Twoim iPhone wydłuża jego żywotność i szybkość!

Szef Apple Tim Cook potwierdza - wymiana baterii w Twoim iPhone wydłuża jego żywotność i szybkość! Nie musisz kupować nowego iPhone'a. Często po prostu trzeba wymienić zużyty akumulator.


W ostatnim wywiadzie dla telewizji CNBC, szef Apple, Tim Cook, pośrednio potwierdził to, o czym wiadomo było od dawna. Jeśli posiadasz iPhone’a, który ma już ponad rok, dwa lub więcej, wcale nie musisz wymieniać go na nowy, jeśli zauważasz znaczącą różnicę w wydajności lub szybkości urządzenia. Często winna temu jest po prostu zużyta bateria.Prawda o bateriachAkumulatory z czasem tracą swoją żywotność - dotyczy to każdej branży. Chemiczne starzenie się baterii litowo-jonowych powoduje stopniowy spadek ilości energii, jaką mogą przechowywać. Skutkuje to skracaniem się czasu, po którym urządzenie wymaga doładowania.


Jednak w smartfonach ważną rolę odgrywa także tzw. szczytowy moment poboru mocy. W przypadku, kiedy bateria ma ponad 2 lata, lub kiedy iPhone jest bardzo intensywnie używany, degradacja baterii następuje szybciej. Gdy korzystamy w jednym czasie z wielu funkcji, częściowo zużyta bateria ma problem z dostarczeniem odpowiedniej ilości mocy dla procesora. By zapobiec nagłemu wyłączeniu iPhone’a system iOS dystrybuuje moc obliczeniową tak, by nadać priorytet najważniejszym funkcjom jak telefon, GPS, Apple Pay, aparat.

Wtedy właśnie daje się odczuć, że poszczególne aplikacje, których używaliśmy dotychczas, działają wolniej - strony nie ładują się tak szybko jak kiedyś, występuje niższa płynność przewijania przeglądarki itp.


W takiej sytuacji użytkownikom iPhone’a wydaje się żę ich „iPhone zwolnił”. Właściciel jest zdziwiony - ilość używanych aplikacji nie urosła przecież tak bardzo od momentu kiedy zakupiono aparat, podobnie z intensywnością użytkowania. Właściciel dochodzi do wniosku, że „tak musi być” i jest skłonny albo użytkować dalej telefon, lub zakupić nowy.Prawda jest jest jednak inna i nie przyzna tego żaden producent smarftonów - często by iPhone działał jak nowy, wystarczy wymienić w nim baterię. Nie leży to jednak w interesie firmy, bo wciąż używając starszego modelu nie kupi się nowego. Pośrednio przyznał to sam szef Apple Tim Cook, który przyczyn spadku sprzedaży nowych iPhone’ów szuka m.in. w szeroko zakrojonej akcji promocyjnej wymiany baterii, która zakończyła się w 2018 roku. 


Kiedy wymienić baterię w iPhone?


Wbrew pozorom, to łatwe pytanie:


- gdy zauważymy wyraźny spadek wydajności iPhone’a

- gdy bateria jest użytkowana dłużej niż 2 lata


Tak jak każda część eksploatacyjna auta wymaga serwisu, tak podobnie jest z akumulatorami w iPhone’ach. Koszt nie jest wysoki, a dzięki nowej baterii iPhone będzie wydajny znacznie dłużej.Sprawdź cennik wymian baterii w iPhone