SALON CZYNNY OD PON DO PT W GODZ. 10-18 ZAPRASZAMY 500 102 900
Powrót

Wymień baterię w iPhone w iPort - na poczekaniu

/ Grudnia 29, 2017 /
Wymień baterię w iPhone w iPort - na poczekaniu

Firma Apple ogłosiła to co dość powszechnie wiadomo - zużyta bateria obniża taktowanie procesora smartfona. Dzieje się tak jednak nie bez przyczyny - mocno zużyta bateria może wyłączyć urządzenie w krytycznym momencie, nawet jeśli wskaźnik naładowania wynosi 10-20 procent.


Apple było tego świadome, dlatego wydało w styczniu 2017 roku update oprogramowania (iOS 10.2.1), które zapobiegało nieoczekiwanemu wyłączeniu urządzenia. Został jednak jeden haczyk - by sytuacja się nie powtarzała, Apple musiało obniżyć taktowanie procesora w iPhone. 


Była to jedyna możliwość, ponieważ zużyta bateria nie jest w stanie dostatecznie efektywnie dostarczać mocy do systemu. Dlatego, w przypadku kiedy procesor pracował bardziej intensywnie, urządzenie mogło się wyłączyć. 


Warto dodać, że firma Apple nie mogła rozwiązać problemu inaczej, ponieważ jest ograniczona przez samą technologię budowy baterii litowo-jonowych. W skrócie - każda zużyta bateria może spowodować wyłączenie się każdego smartfona.  • iOS 10.2.1 ogranicza wydajność iPhone'a, jeśli bateria jest mocno wyeksploatowana


Podsumowując, nietrudno wyobrazić sobie sytuację, w której myślimy, że wciąż mamy 20% baterii i musimy wykonać np. połączenie alarmowe w krytycznym momencie, a okazuje się że smartfon się wyłącza. Właśnie takim sytuacjom firma Apple chce zaradzić.


Niezależnie jednak od całej sytuacji, firma iPort zaleca wymianę baterii w smartfonach przynajmniej raz na 2 lata. Wszystko jednak zależy od intensywności użytkowania iPhone’a  - zapraszamy na bezpłatne sprawdzenie sprawności Państwa baterii do naszego salonu. Szanując Państwa czas, samej wymiany akumulatora dokonamy dla Państwa na poczekaniu.


Jak poprawić wydajność i czas pracy baterii?